Święto ziemi
07.05.2013.

ŚWIĘTO ZIEMI

 

19 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Ziemi obchodzonego na całym świecie 22 kwietnia. Na program uroczystości składał się występ uczniów klasy II b. W inscenizacji pt. „Kochajmy las” mali aktorzy ukazali, jakie problemy związane z niszczeniem lasu mają zwierzęta oraz w jaki sposób należy chronić przyrodę.

Miesiąc kwiecień poświęcony jest również kulturze zdrowotnej. W przedstawieniu pt. „Jak jadasz, takie zdrowie posiadasz” uczniowie poruszyli tematy związane z właściwym i zdrowym odżywianiem. Na zakończenie imprezy ogłoszone zostały wyniki konkursu ekologicznego i konkursu czystości.

 

W klasach starszych konkurs ekologiczny przyjął formę testu. Najwyższą sumę punktów zdobyli:

- Z. Pasternacka – 44 punkty

- A. Szymanowicz – 41 punktów

- Z. Bonk – 39 punktów

- K. Gbur – 39 punktów

 

W klasach młodszych odbyła się zabawa ekologiczna, która miała na celu pogłębienie wiedzy na temat ochrony środowiska. Podczas apelu wyróżnieni uczniowie zostali nagrodzeni.

Pierwsze miejsce w konkursie czystości zdobyła klasa I a.

 

 

Fotek szukajcie w „Galerii zdjęć”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved